Miligram

Öne Çıkan Özellikler

Bildirim

İşletmenizde yapmak istediğiniz aşı tedavi ödeme plan ne varsa bölüme girdiğinizde günü geldiğinde size bildirim olarak gelmektedir.

Aşı ve Tedavi

Bu bölümde tedavi kayıtlarını girebilir. Bunu programlayabilir geçmişe dönük tedavileri gözlemleyebilirsiniz. Kullandığınız ilaçları isim ve miktarlarını kendi sisteminize ekleyebilirsiniz. Aşıları programlayabilir. Aşı tekrarı var ise bunu ayarlayabilirsiniz, geçmiş aşıları gözlemleyebilirsiniz.

Stok Yönetimi

Bir işletmede gözlemlenmesi yada takip edilmesi en zor olan kısımlardan olan stok bölümünde öncelikle işletmenizdeki tüm hammaddeleri miktarları ile birlikte sisteme tanımlayıp, fiyat bölümünden fiyatlandırabilirsiniz. Stokunuzdaki hammaddeyi fiyatlandırmanız önemli çünkü stok fiyat bölümü programınızda yer alan rasyon programına bağlı çalıştığı için rasyon hesaplamalarında bu fiyatlar kullanılmaktadır. Hammadde fiyat değişikliklerinde sizin de güncelleme yapmanız gerekmektedir.

Stok kullanılan miktar bölümünden işletmede kullanılan hammaddeler toplamını sisteme tanımlayarak sistem tarafından otomatik düşüm yapmasını sağlayabilirsiniz. Hammaddelerin sulu yada kuru yem olması farklılık göstermekle birlikte paket olmayan sulu kaba yemlerinizden %8 civarında diğer yemlerden bekleme süresine göre %2,%3 nem oranına göre fire düşüp ana stoku bu şekilde tanımlamalısınız. İşletmede rasyon yada hammadde kullanım miktarı değiştiğinde kullanılan miktarlar güncellenmelidir.

Süt Rasyonu

Süt hayvanlarının verim miktarı, ürün özellikleri, yönetim sistemi, hammadde hassasiyeti ve hesaplamaları dikkate alınarak dünyaca kabul edilmiş en reel hesaplama modülü ile çalışır. Aylık güncelleme yapılan, inovatif ve güvenilir bir programdır.

Programın en önemli özelliği ülkemizde faaliyet gösteren tüm işletme sahipleri tarafından sadece 15 dk eğitimle kullanabilecekleri bir programdır. Ayrıca program ile ilgili teknik ve tecrübe olarak donanımlı saha ekibimiz tarafından 7/24 teknik destek verilmektedir.

Besi Rasyonu

Besi hayvanlarının günlük CAA artışı miktarı, planlanan besi süresi ,ırk özellikleri, yönetim sistemi, hammadde hassasiyeti ve hesaplamaları dikkate alınarak dünyaca kabul edilmiş en reel hesaplama modülü ile çalışır. Aylık güncelleme yapılan, inovatif ve güvenilir bir programdır. Programın en önemli özelliği ülkemizde faaliyet gösteren tüm işletme sahipleri tarafından sadece 15 dk. eğitimle kullanabilecekleri bir programdır. Ayrıca program ile ilgili teknik ve tecrübe olarak donanımlı saha ekibimiz tarafından 7/24 teknik destek verilmektedir.

Sürü Takibi

Ülkemizde faaliyet gösteren takip sistemlerin yüksek maliyetleri sebebiyle kullanım alanı yaygın değildir. Bünyemizde geliştirdiğimiz sürü kayıt sisteminde ise süt hayvanları için 15 gün yada ayda 1 gün ayırarak doğum, tohumlama, süt verimi ve geviş sayımları verilerini girerek, kuruya çıkarma, doğuma hazırlama, gebelik onaylama işlemlerini planlayarak cebinize sms gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında sürüye genel bakış yada bireysel bakış yapmak istediğinizde süt işletmesiyseniz hayvanlarınız dan yıllık kaç ton verim elde ediyorsunuz, doğumdan sonra sürü tohumlama süresi ortalaması, yıllık attığınız tohum ortalaması ve başarı yüzdeniz, besi hayvanlarınızın günlük aylık yıllık canlı ağırlık artış verilerini görebilirsiniz. bu sistemde hayvanlarınızı gruplara ayırabilir grup bazında gözlem yapabilirsiniz.